Sprawy spadkowe Opole - adwokat

Jedną z dziedzin, w jakiej specjalizuje się adwokat Maria Mehl z Opola, sprawy spadkowe. Często wiążą się z problemami, których podłożem są negatywne emocje i spory rodzinne wywołane połączeniem spraw finansowych i uczuć rodzinnych. Śmierć osoby bliskiej jest często traumatycznym zdarzeniem, które uniemożliwia bądź też utrudnia racjonalne działanie i podejmowanie decyzji dotyczącej nabycia spadku po zmarłym. Zgodnie z obowiązującymi obecnie przepisami kodeksu cywilnego podjęcie decyzji o przyjęciu lub odrzuceniu spadku możliwe jest w ciągu 6 miesięcy od dnia, w którym spadkobierca dowiedział się o tytule swojego powołania. Jest to stosunkowo krótki czas, którego upływ, w przypadku braku złożenia oświadczenia o przyjęciu lub odrzuceniu spadku, skutkuje przyjęciem spadku z dobrodziejstwem inwentarza, co nie zawsze może być zgodne z naszą rzeczywistą wolą.

Adwokat Maria Mehl zapewnia Klientom z Opola kompleksową pomoc w sprawach związanych z dziedziczeniem ustawowym, z testamentu, zrzeczeniem się spadku, sprawach o zachowek lub tych związanych z wydziedziczeniem.

Adwokat Maria Mehl świadczy porady prawne w sprawach spadkowych, a także pomaga w sporządzaniu pism procesowych oraz reprezentowanie Klientów przed sądami w sprawach spadkowych.

Sprawy spadkowe Opole - adwokat

Adwokat Maria Mehl reprezentuje Klientów we wszystkich sprawach w zakresie m.in.:

Adwokat może przejąć sprawy spadkowe na każdym ich etapie. Decydując się na spotkanie w kancelarii w Opolu, powinno się zabrać ze sobą wszystkie niezbędne dokumenty, które mogą przydać się podczas prowadzonego postępowania sądowego.